Tomasz Sabliński, MD, PhD

Tomasz Sabliński, MD, PhD ma 35-letnie doświadczenie w obszarze ochrony zdrowia i od 2008 r. pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego i Szefa Rozwoju w Auven Therapeutics http://www.auventx.com/, funduszu Private Equity inwestującym w biotechnologie.

Jest również współzałożycielem i CEO Transparency Life Sciences http://transparencyls.com/, firmy świadczącej usługi w obszarze rozwoju leków w modelu otwartych innowacji (ang. open innovation). Jest też członkiem Rady w New Ventures Fund III http://www.newventuresfunds.com/about/#ourteam.

W latach 1995-2005 Dr Sabliński zarządzał rozwojem klinicznym leków w Novartis Pharmaceuticals, na koniec tego okresu nadzorując globalne badania kliniczne i rozwój kliniczny leków w randze CRD Head, Global–Japanese Coordination, Vice President, Clinical Research and Development.

W tym okresie nadzorował badania kliniczne w Parexel, doradzał licznym firmom biotechnologicznym i zarządzał portfelem leków w rozwoju klinicznym w Auven Therapeutics. W 1990 r. Dr Sabliński uczestniczył w zespołach Uniwersytetu Medycznego Harvarda (Szpitale Brigham and Women’s and Massachusetts General Hospitals) prowadzących przełomowe badania w obszarze regulacji immunosupresji, indukcji tolerancji po przeszczepach allogenicznych oraz ksenoprzeszczepach. Wiele lat był również praktykującym chirurgiem specjalizującym się w przeszczepach nerek i chirurgii ogólnej w Warszawie a następnie w Bostonie.

Dr Sabliński uzyskał tytuł lekarski oraz tytuł doktora nauk medycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i jest autorem ponad 50 publikacji naukowych.

MichałTomasz Sabliński, MD, PhD