Specjalista ds. badań farmakokinetycznych

  • Umowa o Pracę
  • Warszawa

Website OncoArendi Therapeutics SA

OncoArendi Therapeutics SA to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób zapalnych, włóknieniowych i nowotworów. Rozwijamy projekty potencjalnych leków pierwszych (ang. first-in-class) lub najlepszych (ang. best-in-class) w swojej kategorii, które dotyczą chorób stanowiących obecnie niezaspokojone potrzeby medyczne. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści, którzy codziennie podejmują wyzwania badawcze w celu zapewnienia lepszych i skuteczniejszych terapii dla pacjentów.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko:

Specjalista ds. badań farmakologicznych

Osoba, która dołączy do naszego zespołu będzie odpowiedzialna za projektowanie, wykonanie i analizę eksperymentów farmakokinetycznych in vivo oraz pomoc w analizie eksperymentów in vitro mających na celu wyłonienie nowych leków.

Zadania będą obejmować:

    • planowanie i przeprowadzanie eksperymentów in vivo (mysz, szczur) w celu oceny właściwości farmakokinetycznych (PK) związków chemicznych
    • przeprowadzanie obliczeń farmakometrycznych w celu wyznaczenia parametrów PK pozwalających na ocenę absorbcji, dystrybucji, metabolizmu i eliminacji związków chemicznych z organizmu
    • organizowanie pracy własnej i utrzymywanie dobrego kontaktu z dostawcami oraz kierownictwem i personelem zwierzętarni
    • uczestniczenie w przygotowywaniu wniosków do Komisji Etycznych umożliwiających badanie związków w nowych projektach realizowanych w firmie
    • sporządzanie raportów z przeprowadzonych badań
    • aktywne uczestnictwo w spotkaniach zespołów projektowych, telekonferencjach
      i spotkaniach z konsultantami

Nasze oczekiwania:

    • wykształcenie wyższe (biologia, biotechnologia, weterynaria lub pokrewne); doktorat w zakresie life science będzie dodatkowym atutem
    • przynajmniej 3 letnie czynne doświadczenie w pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi (mysz, szczur)
    • ukończone szkolenia dla osób planujących i wykonujących procedury
      i doświadczenia na zwierzętach
    • doświadczenie w przeprowadzaniu badań farmakokinetycznych i interpretacji uzyskiwanych wyników
    • umiejętność samodzielnego opracowywania planów eksperymentalnych
      i sporządzania raportów
    • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie pozwalającym na swobodne korzystanie  z fachowej literatury naukowej oraz aktywne uczestnictwo
      w telekonferencjach i spotkaniach zespołów projektowych
    • znajomość i zrozumienie zasad dobrej praktyki laboratoryjnej (GLP) oraz umiejętność ich stosowania w codziennej pracy laboratoryjnej
    • bardzo dobra organizacja pracy własnej
    • zaangażowanie
    • samodzielność
    • inicjatywa oraz wytrwałości w działaniu
    • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

To co oferujemy:

    • stabilna praca w dynamicznie rozwijającej się organizacji (stawiamy sobie ambitne cele)
    • umowa o pracę i konkurencyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji
    • praca w multidyscyplinarnym, międzynarodowym zespole z dużym doświadczeniem dającą możliwość rozwoju zawodowego oraz zdobycia wiedzy z zakresu prowadzenia badań nad rozwojem innowacyjnych leków
    • pakiet świadczeń pozapłacowych (opieka medyczna, dostęp do ubezpieczeń, pakietu sportowego)
    • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne (dbamy o rozwój naszych pracowników)

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej CV oraz list motywacyjny (dokumenty w formie pliku PDF, list motywacyjny w języku angielskim) poprzez formularz rekrutacyjny. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Magda KućmaSpecjalista ds. badań farmakokinetycznych