Biolog – immunolog (in vivo)

  • Umowa o Pracę
  • Warszawa

OncoArendi Therapeutics

OncoArendi Therapeutics to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób zapalnych, włóknieniowych i nowotworów. Rozwijamy projekty potencjalnych leków pierwszych (ang. first-in-class) lub najlepszych (ang. best-in-class) w swojej kategorii, które dotyczą chorób stanowiących obecnie niezaspokojone potrzeby medyczne. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści, którzy codziennie podejmują wyzwania badawcze w celu zapewnienia lepszych i skuteczniejszych terapii dla pacjentów.

Dynamicznie się rozwijamy i rozszerzamy obszary naszej pracy oraz stosowane technologie, w związku z tym poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko:

Osoba, która dołączy do naszego zespołu będzie odpowiedzialna za projektowanie, wykonanie i analizę eksperymentów in vivo oraz pomoc w analizie eksperymentów in vitro mających na celu wyłonienie nowych leków.

Zadania będą obejmować:

    • wykonanie i analizę zapalenia z modeli zwierzęcych
    • przygotowanie i analizę próbek z modeli in vivo
    • hodowlę kultury komórek pierwotnych (makrofagi i komórki T) z modeli zwierzęcych jak i ludzkich
    • ocenę wpływu leków na różnicowanie, podział, a także śmierć komórek
    • fenotypowanie markerów zapalenia i analizę aktywacji komórek immunologicznych w modelach zwierzęcych
    • fenotypowanie transkryptomu komórek immunologicznych
    • sporządzanie raportów z przeprowadzonych badań
    • aktywne uczestnictwo w spotkaniach zespołów projektowych, telekonferencjach i spotkaniach z konsultantami

Nasze oczekiwania:

    • ukończenie doktoratu i 2-4 lat doświadczenia w firmie farmakologicznej/biotechnologicznej lub stażu podoktorskiego w dziedzinie immunologii lub pokrewnej
    • głęboka znajomość cytometru przepływowego
    • bardzo dobra znajomość praktyczna podstawowych technik wykorzystywanych w kulturach komórkowych
    • umiejętność samodzielnego opracowywania planów eksperymentalnych i sporządzania raportów
    • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie pozwalającym na swobodne korzystanie  z fachowej literatury naukowej oraz aktywne uczestnictwo w telekonferencjach i spotkaniach zespołów projektowych
    • znajomość i zrozumienie zasad dobrej praktyki laboratoryjnej (GLP) oraz umiejętność ich stosowania w codziennej pracy laboratoryjnej
    • bardzo dobra organizacja pracy własnej
    • zaangażowanie
    • samodzielność
    • inicjatywa oraz wytrwałości w działaniu
    • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

To co oferujemy:

    • stabilna praca w dynamicznie rozwijającej się organizacji (stawiamy sobie ambitne cele)
    • umowa o pracę i konkurencyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji
    • praca w multidyscyplinarnym, międzynarodowym zespole z dużym doświadczeniem dającą możliwość rozwoju zawodowego oraz zdobycia wiedzy z zakresu prowadzenia badań nad rozwojem innowacyjnych leków
    • pakiet świadczeń pozapłacowych (opieka medyczna, dostęp do ubezpieczeń, pakietu sportowego)
    • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne (dbamy o rozwój naszych pracowników)

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej CV oraz list motywacyjny (dokumenty w formie pliku PDF, list motywacyjny w języku angielskim) poprzez formularz rekrutacyjny.  Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

To apply for this job please visit oncoarendi.com.

meatnetadmBiolog – immunolog (in vivo)