Senior Scientist zespołu Chemii Medycznej

  • Umowa o Pracę
  • Warszawa

Website OncoArendi Therapeutics SA

OncoArendi Therapeutics SA to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób zapalnych, włóknieniowych i nowotworów. Rozwijamy projekty potencjalnych leków pierwszych (ang. first-in-class) lub najlepszych (ang. best-in-class) w swojej kategorii, które dotyczą chorób stanowiących obecnie niezaspokojone potrzeby medyczne. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści, którzy codziennie podejmują wyzwania badawcze w celu zapewnienia lepszych i skuteczniejszych terapii dla pacjentów.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko:

Senior Scientist zespołu Chemii Medycznej

Osoba, która dołączy do naszego Zespołu będzie odpowiedzialna za realizację programów chemii medycznej, prowadzącą do odkrycia cząsteczki wiodącej/kandydata klinicznego oraz zarządzanie zespołem chemii medycznej.

Zadania będą obejmować:

  • ustalanie strategii rozwoju projektu oraz nadanie priorytetów
  • współpracę z naukowcami z innych działów (wspólne podejmowanie decyzji projektowych)
  • efektywne zarządzanie zespołem projektowym
  • motywowanie i dbanie o rozwój członków Zespołu
  • regularne prezentowanie wyników na spotkaniach wewnętrznych oraz zewnętrznych

Nasze oczekiwania:

  • stopień doktora chemii organicznej/medycznej i minimum 3-5 lat doświadczenia w obszarze chemii medycznej (wczesne fazy poszukiwania nowych leków: od identyfikacji hitu po optymalizację związku wiodącego)
  • doświadczenie zdobyte podczas zagranicznego stażu podoktorskiego będzie dodatkowym atutem
  • udokumentowane (publikacjami i patentami) doświadczenie w kierowaniu projektami odkrywania leków niskocząsteczkowych (SMD small molecule drugs) (od odkrycia cząsteczki do wczesnego rozwoju klinicznego kandydata na lek)
  • podstawowa teoretyczna znajomość metod biologicznych służących do oznaczenia aktywności SMD
  • samodzielność i umiejętność rozwiązywania trudnych problemów naukowych
  • gotowość do uczenia się i stawiania czoła nowym wyzwaniom
  • bardzo dobre umiejętności komunikacji i współpracy
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego

To co oferujemy:

  • stabilna praca w dynamicznie rozwijającej się organizacji (stawiamy sobie ambitne cele)
  • umowa o pracę i konkurencyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji
  • praca w multidyscyplinarnym, międzynarodowym zespole z dużym doświadczeniem dającą możliwość rozwoju zawodowego oraz zdobycia wiedzy z zakresu prowadzenia badań nad rozwojem innowacyjnych leków
  • pakiet świadczeń pozapłacowych w tym: opieka medyczna, dostęp do ubezpieczeń, pakietu sportowego.
  • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne (dbamy o rozwój naszych pracowników)

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej CV, krótkie podsumowanie prowadzonych projektów (research summary) oraz list motywacyjny (dokumenty w formie pliku PDF, research summary i list motywacyjny w języku angielskim) poprzez formularz rekrutacyjny.  Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w związku z udziałem w procesie rekrutacyjnym dostępne pod linkiem: oncoarendi.com/klauzula-informacyjna

Magda KućmaSenior Scientist zespołu Chemii Medycznej